Článek
Dokumenty rovněž odhalily velké západní banky a účetní společnosti jako prostředníky při vytváření firem, které peníze z Číny vyvádějí. Tak například hongkongská pobočka Credit Suisse pomohla synovi bývalého předsedy vlády Wena Ťia-pao zřídit konzultační firmu v době, kdy byl jeho otec premiérem. Podobně posloužily stovkám čínských boháčů i PricewaterhouseCoopers a UBS.
Mezi těmi, kdo využili daňového ráje na britských ostrovech, je také zeť expremiéra Ťia-pao, švagr nynějšího prezidenta komunistické Číny Sia Ťin-pching, dcera dalšího expremiéra Lia Pcheng, bratranec exprezidenta Chua Ťin-tchao, zeť někdejšího prezidenta Tenga Siao-pching, synovec jednoho ze zakladatelů Čínské lidové republiky, generála Jiea Ťien-jing či zeť někdejšího guvernéra centrální banky Taje Siang-lung.
O velkém majetku čínských představitelů se psalo už dříve. Loni například deník The New York Times s odkazem na zjištění čínských hackerů uvedl, že rodina premiéra Ťi-pao kontroluje majetek ve výši 2,7 miliardy dolarů.
Celkem má podle ICIJ na offshorových účtech v Karibiku víc než 21 tisíc klientů z Číny a Hongkongu. Podle odhadů bylo z Číny v novém miléniu vyvedeno mezi jedním až čtyřmi bilióny dolarů.
Čínští představitelé ani jejich rodiny nejsou povinni předkládat majetková přiznání.