Článek
„Finální počet obětí mezi Afghánci z hotelu Intercontinental činí 25,“ řekl AFP mluvčí ministerstva zdravotnictví Vahíd Madžruh. „O zahraničních obětech nemáme údaje,“ dodal s tím, že zraněno bylo 12 Afghánců. Protože při útoku zahynulo 15 cizinců, činí výsledný počet čtyřicet.
„Můžeme potvrdit, že byli zabiti čtyři občané USA a dva zraněni. Vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast rodinám a přátelům zabitých a přejeme rychlé zotavení zraněným,” uvedla mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová. Podle AFP je mezi nimi i jedna žena afghánsko-amerického původu.
Ukrajina již dříve potvrdila šest svých mrtvých občanů, o život přišli i dva Venezuelané a jeden občan Kazachstánu, jenž pracoval pro telekomunikační společnost.
Agentura AFP ve čtvrtek oznámila, že mezi oběťmi je i jedna Němka, která pracovala pro humanitární organizaci Shelter Now.
Útok byl zahájen v sobotu a táliby se podařilo zlikvidovat až po třinácti hodinách v neděli. [celá zpráva]
Afghánští vyšetřovatelé zjišťují, jak se šesti těžce ozbrojeným radikálům z Tálibánu podařilo projít několika bezpečnostními kontrolami před hotelem, který stojí na svahu nad Kábulem.
Hosté si ale stěžovali, že byla bezpečnostní opatření podceňována, zavazadla nebyla kontrolována a skenery nefungovaly.
Útok v Džalalabádu
Další útok byl podniknut v Afghánistánu ve středu, tentokrát se stalo cílem sídlo britské charity Save The Childern v Džalalabádu. Na místě útočil sebevražedný atentátník, další útočníci pak pronikli do budovy.
Zahynuli tři členové charity a jeden afghánský voják. Útok, k němuž se přihlásil Islámský stát, podnikla pětice radikálů. Všechny se podařilo zabít.
Save The Children kvůli útoku dočasně přerušila svou činnost v zemi.