Článek
Čaudhrí řekl, že Mušaraf ústavu "roztrhal na cucky" a že nastal "čas k přinášení obětí". Prezidenta vyzval k návratu ke stavu před vyhlášením výjimečného stavu a propuštění protestujících z řad opozice. Demonstrující právníci mu odpovídali skandováním "Pryč s Mušarafem!", "Zrádce!" a "Mušaraf je zločinec - nepřijmeme uniformy a kulky!".
Vládní síly však i v úterý pokračovaly v rozsáhlých zatýkáních. V Multánu se policie střetla s asi tisícovkou protestujících právníků, demonstrace se však konají po celé zemi. Opoziční skupiny v pondělí oznámily, že zatčeno bylo již více než 3500 lidí, úřady přiznávají 1800 zadržených.
Mušaraf byl 6. října znovuzvolen prezidentem, o oprávněnosti jeho kandidatury má však ještě rozhodnout nejvyšší soud, jehož předsedu prezident během roku už podruhé odvolal. Mušaraf totiž nadále zůstává rovněž v čele armády, přestože pákistánská ústava skloubení těchto dvou funkcí nedovoluje.
Mušaraf dříve slíbil, že se vzdá funkce šéfa pákistánských ozbrojených sil, než složí prezidentskou přísahu. Jeho dosavadní prezidentský mandát vyprší 15. listopadu. Sobotní vyhlášení výjimečného stavu odůvodnil rostoucím počtem útoků ze strany radikálů.