Článek
Úřady varují před šířením nakažlivých nemocí jako je tyfus, cholera, malárie, horečka dengue a ptačí chřipka.Situaci v Jakartě zhoršily v noci na úterý další lijáky, kvůli nimž se voda znovu začala rozlévat v nízko položených čtvrtích města, kde už v pondělí ustupovala.
Podle úřadů může být bez domova až 430 000 lidí. Foto: ČTK/AP
Indonéské úřady tvrdí, že až 430 000 lidí přespává nyní v provizorních přístřešcích, hlavně v mešitách, školách a vládních budovách, často bez přístupu k hygienickým zařízením. Většina z 12 miliónů obyvatel jakartské aglomerace také nadále zůstává bez dodávek pitné vody a elektřiny, někde nefungují telefony, jinde jsou neprůjezdné ulice.
Kromě pitné vody se v metropoli nedostává potravy pro kojence a léků, hlavně antibiotik. Foto: ČTK/AP
Úřady varují před šířením nakažlivých nemocí jako je tyfus, cholera, malárie, horečka dengue a ptačí chřipka. Foto: ČTK/AP
Vláda vyslala lékařské týmy na gumových člunech do nejhůře zasažených oblastí, kde lidé trpí průjmy, kožními onemocněními, dýchacími obtížemi a dalšími problémy způsobenými špatnou hygienou.
Množství jakartských čtvrtí se změnilo v jezera plná trosek a odpadků. Foto: ČTK/AP
Záplavová voda protrhla břehy řek ve čtvrtek a množství jakartských čtvrtí se změnilo v jezera plná trosek a odpadků. Indonéské úřady v minulých dnech hovořily o zatopení až tří čtvrtin města, které pokrývá 660 kilometrů čtverečních. Voda na některých místech sahala prý až do výšky čtyř metrů.