Článek
Bhuttová se ocitla v domácím vězení v úterý, plánovala totiž v Lahaur vést masové protesty proti vyhlášenému výjimečnému stavu a pozastavení platnosti ústavy. Podle BBC hlídkuje i nadále před jejím domem řada policistů.
Pákistán povede do lednových voleb prozitímní kabinet premiéra Muhammada Míána Súmrúa z vládní Pákistánské muslimské ligy. Sedmapadesátiletý Súmrú s kabinetem složil v pátek přísahu. Za hlavní úkol budou mít dohled nad volbami, což se ale nelíbí pákistánské opozici. Ta pochybuje, že mohou být regulérní.
Mušaraf chce během hlasování zachovat výjimečný stav, který vyhlásil kvůli nárůstu násilností ze strany radikálů. Opatření však také využil k zákroku vůči některým soudcům nejvyššího soudu. Mezi těmi, jež prezident zbavil úřadu, byl i předseda soudu Iftikhar Čaudhrí. Nejvyšší soud v současnosti rozhoduje, zda vůbec mohl být Mušaraf počátkem října znovuzvolen prezidentem. Ústava totiž zakazuje kandidovat vrchnímu veliteli armády, kterou Mušaraf zastává a která se podle slibů vzdá do dvou týdnů.
Bhuttová se do Pákistánu vrátila v říjnu po osmi letech strávených v exilu. K návratu do vlasti ji přiměla dohoda s Mušarafem o rozdělení moci, od které se ale od minulého týdne distancuje a prezidenta vyzývá k odstoupení.