Článek
Libyjské rodiny nakažených dětí kromě výzvy k opětovnému zatčení omilostněných zdravotníků také požádaly libyjskou vládu, aby přerušila diplomatické styky s Bulharskem a vyhostila Bulhary žijící v zemi. Podle nich milost z rukou bulharského prezidenta Georgi Parvanova "dokazuje prohlášení Usámy bin Ládina, v němž říká, že Západ pohrdá muslimskou krví".
Na tiskové konferenci v Sofii lékař palestinského původu Ašraf Hadžudž za všechny zdravotníky prohlásil, že jsou nevinní. "Jsme nevinní, proto jsme v Bulharsku". Hadžudž zároveň poděkoval Bulharsku, Evropské unii a Spojeným státům za jejich intervenci a zahraničním médiím za informování o jejich případu.
Šestice zdravotníků v úterý přicestovala z Libye do Sofie, kde dostali od Bulharska milost. [celá zpráva] Na záležitosti se v posledních dnech podílela také manželka francouzského prezidenta Cécilie Sarkozyová. [celá zpráva]
Topolánek: Česká republika s Libyí nevyjednávala
Podle premiéra Mirka Topolánka Česká republika s Libyí o odpuštění dluhu, které vůči této severoafrické zemi má, nevyjednávala. Předseda vlády znovu vyloučil i rozhovory o finančním odškodnění, které vedlo k propuštění bulharských zdravotníků.
Zkreslené informace, které se opakovaně objevují, podle něj vznikly špatným překladem francouzského listu Le Figaro.
Kolem původu peněz, díky nimž Libye zrušila tresty smrti nad šesticí bulharských zdravotníků, stále přetrvávají nejasnosti.