Článek
Představitel vzbouřenců řekl listu New York Times, že na pozice rebelů u města útočilo nejméně jedno letadlo NATO.
Svědci byli výsledky náletů pobouřeni a jednoznačně vinili z jejich smrti alianci, protože žádná jiná letadla ve vzduchu nejsou. Vůdce vzbouřenců ve městě také nešetřil kritikou, ale současně dával najevo, že by případ neměl vzít alianci odvahu pokračovat v útocích na Kaddáfího síly.
Ve středu čelilo město zatím nejprudšímu ostřelování ze strany Kaddáfího sil. Podle vzbouřenců se část města změnila v pustinu. „Když se dívám kolem sebe, nemohu najít jedinou budovu, která by nebyla poškozená nebo zničená,“ řekl CNN Reza Sajah o Tripolské ulici.
O víkendu Kaddáfího síly uvedly, že ve městě zastaví boje a dají prostor místním kmenům, aby buď dojednaly příměří, nebo Misurátu ovládly samy.[celá zpráva]
Ostřelování města však pokračuje. [celá zpráva]
Další boje
Ve čtvrtek probíhají boje okolo Misuráty a Zintánu na západě země, který je také v rukou povstalců. Televize Al-Džazíra informovala také o střetech Kaddáfího sil s povstalci v pouštním městě Kufra na jihovýchodě země.
Z Misuráty bylo ve čtvrtek hlášeno sedm obětí a čtyři zranění po nočních útocích Kaddáfího sil na povstalecká kontrolní stanoviště.
Situace v Libyi je stále patová, vzbouřenci ovládají východ země okolo Benghází, Kaddáfí západ s výjimkou Misuráty. Ani jedna strana nemá dost sil porazit tu druhou. NATO Kaddáfího nezlomilo, i když od 31. března podniklo 3981 akcí nad Libyí, z nichž bylo 1658 zaměřeno proti pozemním cílům.
Mezinárodní výbor Červeného kříže sdělil, že z Misruráty evakuoval 600 civilistů. Dalších 935 zahraničních pracovníků a Libyjců evakuovala do Benghází Mezinárodní organizace pro migraci.
Rusko ve čtvrtek uvedlo, že nemá v úmyslu žádat o mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli útokům NATO v Libyi. Řekl to náměstek ruského ministra zahraničních věcí Gennadij Gatilov. O jeho svolání Moskvu v úterý požádala libyjská vláda v souvislosti s leteckými údery NATO směřujícími na hlavní město Tripolis.
Rusko rezoluci RB OSN 1973 umožňující nálety na Libyi nevetovalo, ale nehlasovalo pro ni. Nechalo ji projít. Moskva však dává najevo nespokojenost s vývojem situace.