Článek
Li na konci roku poslal svým lékařským kolegům zprávu, ve které je varoval před neznámým virem a propuknutím epidemie. Radil jim, aby nosili ochranné vybavení.
Svým varováním si ovšem vysloužil spíš problémy, policie přišla přímo k němu do bytu a vyzvala ho, aby ukončil své „nelegální aktivity“.
Li dokonce musel podepsat dokument, ve kterém ho policisté obvinili ze šíření poplašných zpráv.
Čínský lékař už loni varoval před koronavirem. Byl obviněn z šíření falešných zpráv
Oftalmolog, který se v lednu v době rychlého přibývání počtu nakažených dočkal od čínské vlády omluvy, se nakonec při výkonu své práce sám nakazil od jedné z pacientek.
Čínské sdělovací prostředky ve čtvrtek informovaly o tom, že Li zemřel, a Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila na Twitteru kondolenci. Nemocnice ve Wu-chanu to však popřela. „Nyní je v kritickém stavu a my se ze všech sil snažíme ho zachránit," uvedla nemocnice.
Lékař však nakonec svůj boj přece jen prohrál, jak uvedla nemocnice o pár hodin později. „Je nám to líto a truchlíme kvůli tomu,” uvedlo wuchanské zařízení.
Koronavirus zblízka. Jak se dostane do těla a co v něm způsobí
Na nový koronavirus zemřelo v Číně už přes pět set lidí. Nakažených je přes 28 tisíc. Převážná většina z nich pochází z Číny.
Pusťte dceru do nemocnice, křičela zoufalá matka na čínské policisty
Podle expertů se nákaza rozšířila pravděpodobně z tržnice s mořskými plody a dalšími zvířaty ve Wu-chanu, který je epicentrem koronaviru. Evropa zatím hlásí tři desítky nakažených.