Článek
„Podezřelí se dovnitř dostali střechou. Jakmile byli uvnitř, vylomili sejf,“ uvedl policejní mluvčí Lungelo Dlamini.
Loupež v zastavárně Money Point se odehrála v noci a zaměstnanci až následující den ráno zjistili, že v obchodě chybí zboží. Čin nyní policie znovu podrobně vyšetřuje kvůli možné souvislosti se středečním útokem na Krejčíře.
Českého podnikatele se někdo pokusil zavraždit na parkovišti před zastavárnou, a to dálkově ovládanou zbraní umístěnou za registrační značkou zaparkovaného auta. Žádná z vypálených střel ale Krejčíře nezasáhla. Policie střelbu vyšetřuje, zatím nikoho nezatkla.
Podezření z praní špinavých peněz
Podle nejmenovaného zdroje, který citují novináři Independent Online, Krejčíř ví, kdo za loupeží stál. Zastavárnu Money Point, která se zaměřuje na výkup šperků a dalších cenností a poskytování půjček, spojují jihoafrická média s praním špinavých peněz. Vycházejí přitom ze zprávy soukromého vyšetřovatele Paula O’Sullivana, který figuroval i v další kauze kolem údajného Krejčířova pojistného podvodu.
Krejčíř žije v Jihoafrické republice od roku 2007. Loni byl v Česku nepravomocně odsouzen k 11 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, Johannesburg ale zatím nerozhodl o jeho vydání. Příští jednání soudu o extradici se má konat 5. srpna. Podnikatel by chtěl v africké zemi zůstat, a proto zde požádal o politický azyl.
V JAR stanul Krejčíř před soudem kvůli údajnému pojistnému podvodu a účasti na ozbrojené loupeži. Úřady ale obvinění v obou případech stáhly. Jihoafrická média Krejčíře spojují s místním podsvětím a s několika vraždami jeho spolupracovníků.