Článek
"Zařízení na obohacování uranu v Jongbjonu, jež KLDR předvedla americkému jadernému odborníkovi Siegfriedovi Heckerovi, není mezi třemi nebo čtyřmi zařízeními, jejichž existenci zjistila Jižní Korea a Spojené státy," citoval deník Čoson Ilbo nejmenovaného činitele, který ještě dodal: "Zjistili jsme, že pokusné obohacování uranu, které Severní Korea praktikuje už nějakou dobu, probíhá na jiných místech."
Hecker navštívil Jongbjon v listopadu. Svět by podle něj měl svět vzít vážně hrozbu, kterou severokorejský program obohacování uranu představuje.[celá zpráva]
Obohacení uranu by poskytlo Severní Koreji další zdroj štěpného materiálu pro jaderné zbraně. Dosud totiž využívala plutonia z odstaveného reaktoru v Jongbjonu. Údajně ho měla dost na šest bomb.
Krize ve vedení obrany Korejské republiky
V době, kdy prudce vzrostlo napětí na Korejském poloostrově, je vedení jihokorejské obrany v krizi. Pár dnů poté, co 23. listopadu ostřelovala KLDR ostrov Jonpchjong u sporné námořní hranice a zabila tam dva vojáky a dva civilisty, odstoupil ministr obrany.[celá zpráva]
Bylo mu vytýkáno, že na ostřelování armáda reagovala pomalu a nepodnikla odvetný letecký útok na děla.
Nyní odstoupil i náčelník štábu. Svou funkci nabídl kvůli skandálu s pozemky v Soulu, na nichž ohromně vydělal. Je podezírán, že věděl, že v oblasti, kterou koupil, bude zrušen zákaz stavět. Jeho odchod ale může souviset i s reformou armády, která měla sloužit jako odstrašující hráz pro ambice Pchjongjangu sjednotit zemi pod svou vládou.
„Generál nabídl svůj post po zprávách tisku o jeho investicích do nemovitostí, protože soudí, že je nevhodné, aby zůstal ve funkci v době, kdy probíhá reforma armády.“