Hlavní obsah

Čína zakázala pořady, v nichž muži nevypadají dost mužně

Čínská vláda zakázala televizní pořady, v nichž podle ní vystupující muži nevypadají dostatečně mužně. Zákaz dopadne zejména na talentové soutěže a zábavní průmysl, který podle vlády mládež přivádí na scestí.

Foto: Profimedia.cz

Čínsko-kanadský rapper Kris Wu. V Číně je velmi populární.

Článek

Televizním stanicím vláda nařídila vysílat v duchu „revoluční kultury“, tedy v souladu s politickou linií komunistické vlády. Zákaz je součástí širšího boje za upevnění morálky a snahy o dohled nad společností i obchodem, píše agentura AP.

Čínský regulátor zakázal zobrazovat nebo propagovat „nenormální estetiku“, ke které řadí „zženštilé muže“, „vulgární influencery“ a účinkující „s pokleslými mravy“. „Vysílací společnosti a televizní stanice nesmějí vysílat talentové soutěže, televarieté a reality show, které zobrazují děti celebrit,“ dodal. Na obrazovku nesmějí ani hvězdy, které mají přemrštěné příjmy, doplnil list The Guardian.

Talentové soutěže jsou v Číně velkým hitem posledních let. Stanicím se podařilo převést do čínského prostředí pořady z Jižní Koreje nebo Británie.

Mladým Číňanům se líbí díky inovativním formátům, ale právě ty jsou spolu se vzhledem účinkujících trnem v oku vládců v Pekingu. Zejména herce a zpěváky z Jižní Koreje a z Japonska považuje čínská komunistická vláda za zcela nevhodné a nemužné vzory pro čínskou mládež, která by se podle ní měla více orientovat na tradiční čínskou kulturu a hodnoty.

Foto: Profimedia.cz

Jihokorejská chlapecká kapela Monsta X

Sledujte pořady s prezidentem

Podle deníku Guardian jsou úřady znepokojeny kulturou, která se s pořady šíří. Mladí lidé prý příliš konzumují zprávy o celebritách, které jsou také často mladé. Regulační úřad zaúkoloval média, aby omezila zprávy o bohatství, párty, životním stylu a drbech o celebritách.

List připomněl kauzu zpěváka čínsko-kanadského původu Krise Wua, který byl zatčen za znásilnění. Jeho fanoušci organizovali jeho osvobození z vězení. Wu obvinění odmítá.

Regulátor také vydal seznam zpráv, které v uplynulé době považoval za nejhodnotnější. Většina z nich jsou pořady, v nichž vystupuje prezident Si Ťi-pching, a také dokument, který útočí na zpravodajství BBC.

Související témata:

Výběr článků

Načítám