Článek
„Nemohli jsme spát, zvláště děti. Celou noc nám střelba třásla okny a budila nás,“ řekla BBC lékařka Frozan Hemati, která žije nedaleko.
Afghánské síly ještě za úsvitu v desátém patře bojovaly se třemi muži. Později prohlásily, že střet byl skončen.
Do akce byly zapojeny i helikoptéry americké a afghánské armády.
Úřady původně prohlásily, že akci nepřežili čtyři policisté, dva civilisté a devět povstalců. Podle oficiální bilance NATO bylo zabito 27 osob - povstalců, příslušníků bezpečnostních sil i 11 civilistů. Šest vojáků NATO bylo zraněno; celkem si útok vyžádal nejméně 20 zraněných.
Sedm útočníků opásaných výbušninami a vyzbrojených automatickými puškami a pancéřovkami proniklo do blízkosti amerického velvyslanectví a sídla Severoatlantické aliance v diplomatické čtvrti. Tři přišli o život v ulicích města - jeden byl zastřelen, druhému vybuchla bomba následkem střelby a třetí se odpálil sám. Při těchto incidentech byli zraněni nejméně čtyři lidé.
K útoku se přihlásil Tálibán, i když úřady viní síť Hakkání, která je s Tálibánem ve spojení, ale operuje zvlášť. Bojovníci Hakkání stáli letos i za útokem na kábulský hotel InterContinental.
Radikálové zaútočili na čtyřech místech, mimo jiné se jeden muž s výbušninami na těle bez úspěchu pokusil proniknout na letiště. „To je nové, dosud jsme tu měli maximálně dva útoky najednou,“ komentoval bitvu afghánský politolog Harún Mír.