Článek
Núrí Mismárí, jenž do loňského odchodu do exilu působil 35 let v čele Kaddáfího diplomatického protokolu, v Evropě vydávanému arabskému deníku Aš-Šark al-Avsat řekl, že v únoru 2009 se proti zvolení Kaddáfího stavělo několik zemí, mezi nimi Tanzanie či Nigérie. Nesouhlas jednoho z 53 afrických lídrů vyřešil po svém italský ministerský předseda.
„Berlusconi pomohl situaci vyřešit a zajistit Kaddáfího pozici tím, že dotyčnému africkému představiteli poslal dvě krásné ženy. To mělo očekávaný efekt, představitel byl přesvědčen a svůj hlas dal Kaddáfímu,“ řekl Mismárí.
Bývalý Kaddáfího spolupracovník doplnil, že se stydí za svoji práci pro režim, jenž nyní čelí rozsáhlému povstání. Částečnou vinu za stav v zemi ale podle něj nesou i západní země, které si Kaddáfího předháněly. „Všichni mu líbali ruku,“ podotkl. Jen Itálii navštívil Kaddáfí v uplynulých dvou letech dvakrát.
Berlusconi čelil sám ve své zemi několika sexuálním skandálům. V současnosti je obviněn ze styku s mladistvou prostitutkou. [celá zpráva]