Článek
„Západ se v moderních dějinách vyšvihl na vrchol a vytvořil skvělou civilizaci. Jejich média jsou ale plná nezdvořilých a velmi narcistických drben, které cení své tesáky a drápy a stále si uchovávají barbarské mravy,“ píše se v komentáři.
Čínský list nicméně doufá, že se novináři na Západě dají vychovat pod vlivem východní kultury s tradicí starou 5000 let.
Čínští diplomaté se dozajista také v soukromí vysmívají britským úředníkům
Samotná slova britské královny podle listu neovlivní vztahy mezi Čínou a Velkou Británií. Deník k tomu uvedl, že „čínští diplomaté se dozajista také v soukromí vysmívají britským úředníkům“. Poznamenal také, že nahrávku určitě nevynesl nikdo z úředních míst, protože to by bylo „hrubé a drzé“.
Komentář vyšel jen v čínském vydání, v anglickém vydání chybí, stejně jako na zprávu nenarazí čtenář anglické internetové verze People’s Daily, deníku vládnoucích komunistů, a v dalších médiích jako China Daily.
Náročná zkouška
Tento server zmínil Alžbětu II. naposledy před třemi týdny, když připomněl její 90. narozeniny a skutečnost, že byla před 30 lety prvním britským monarchou, který navštívil Čínu.
Související témata:
Prezident Si navštívil Londýn loni na podzim, kde se mu dostalo okázalého přijetí. Královna označila chování čínských diplomatů za neomalené při úterní recepci v zahradách Buckinghamského paláce. Stalo se tak v rozhovoru s velitelkou londýnské policie, která uvedla, že pro ni zajištění bezpečnosti během návštěvy bylo vzhledem k chování čínských hostů náročnou zkouškou.