Článek
"Oko Isabely bylo přímo nad námi," vylíčil chvíle úzkosti jeden z mnoha svědků, hospodský Buffy Warner z ostrůvku Ocrucoke u pobřeží Severní Karolíny, na nějž živel udeřil jako první. "Pršelo vodorovně a byla neuvěřitelná tma. Asi za minutu ale byla obloha úplně jasná," pokračoval.
Radši nesplachujte!
O život málem přišel ve svém domě Jean Paul Zammit z New Jersey, jemuž střechu nad hlavou vzaly padající stromy. "Byla to hrozná rána a praskot a strop se mi valil na hlavu," popsal svůj šok.
V místech bez proudu hrozí nedostatek pitné vody. K jejímu šetření až do provedení oprav a spuštění elektrických čerpadel vyzvala spoluobčany politička Janet Owensová v Baltimoru: "Řeknu to rovnou - radši nesplachujte. Dá nám to trochu víc času."
Lidi ohrožují také silné záplavy. Očekává se, že přívalové deště zvednou hladinu řeky Potomac protékající hlavním městem Washingtonem až o dva metry. V přilehlém okrese Fairfax policie proto z obav před záplavou povinně evakuovala 2500 lidí do provizorních přístřešků. Ve Virginii tak muselo dočasně opustit své domovy celkem šestnáct tisíc osob.
Isabel je slabší než Floyd
Prezident George W. Bush se před hurikánem ve čtvrtek uchýlil do svého letoviska Camp David v Marylandu a odtud vyhlásil části tohoto státu a také Virginie za místa velkých pohrom, což umožnilo uvolnit finanční pomoc federální vlády k odstranění škod.
Stav nouze byl vyhlášen i ve státech Pennsylvánie, New Jersey a Delaware. Isabel naštěstí nedosáhl ničivosti hurikánu Floyd z roku 1999, jenž v přibližně stejném úseku východního pobřeží USA usmrtil 56 lidí.