Článek
„Oba lídři se shodli, že je potřeba pokračovat v tlaku na barbarský režim (ruského prezidenta Vladimira Putina) prostřednictvím ekonomických sankcí,“ řekl mluvčí. Sunak řekl, že doufá, že se se Zelenským brzy setká osobně.
Británie od začátku ruské invaze na Ukrajinu patří mezi země, které zaujaly vůči Rusku nejtvrdší postoj. Uvalila na něj sérii sankcí a Ukrajinu silně podporuje vojensky, politicky i ekonomicky.
USA zvažují dodat na Ukrajinu starší protiletadlové střely Hawk
Biden Sunakovi řekl, že se těší, až se v polovině listopadu osobně setkají na summitu zemí skupiny významných ekonomik G20 v Indonésii a ujistil ho, že Británie zůstává nejbližším spojencem Spojených států.
Downing Street uvedla, že oba lídři hovořili o situaci na Ukrajině i o Severním Irsku. Ve vztahu k němu se shodli na nutnosti dodržovat takzvanou Velkopáteční dohodu, která v roce 1998 v Severním Irsku ukončila desetiletí násilí mezi katolíky a protestanty. Téma Velkopáteční dohody vyvstalo na povrch poté, co Británie opustila Evropskou unii a země začaly řešit otázku celní hranice mezi EU a Británií.