Článek
Potvrzení Mušarafova zvolení soudem, v němž převažují prezidentovi příznivci, se předpokládalo. Mušaraf v uplynulých dnech opakovaně tvrdil, že se před složením přísahy vzdá své funkce velitele armády. Jako civilní prezident prý chce zemi dovést k demokracii.
Generální prokurátor Málik Muhammad Kajjúm již ve středu prohlásil, že Mušaraf by měl složit přísahu jako civilní prezident o víkendu nebo ihned po něm.
Nejvyšší soud ve čtvrtek rovněž rozhoduje o stížnostech opozice na vyhlášení výjimečného stavu v zemi, kvůli kterému čelí Mušaraf mezinárodní kritice. Mušaraf vyhlásil výjimečný stav 3. listopadu.
:. Vůdkyně opozice Bénazír Bhuttová vyzývá prezidenta Parvíze Mušarafa, aby ukončil výjimečný stav. FOTO: Reuters
Mezinárodní kritika
Ve čtvrtek také vyprší lhůta, kterou dalo britské Společenství minulý týden Islámábádu k odvolání výjimečného stavu. Jinak Pákistánu hrozí pozastavením členství.
Pákistánské ministerstvo vnitra v úterý sdělilo, že tamní věznice opustilo 3400 přívrženců opozice, kteří byli zadrženi během výjimečného stavu, který v zemi trvá už dva a půl týdne. Podle agentury AP jde o signál, že prezident Parvíz Mušaraf zmírňuje tvrdá opatření, která v posledních dnech zavedl proti svým oponentům.