Článek
Slovenská policie zdůraznila, že pravidla silničního provozu platí pro všechny bez výjimky. „Dobrovolný hasič se přesouval na místo zásahu soukromým motorovým vozidlem a v obci jel rychlostí 114 kilometrů v hodině,“ uvedla policie na sociální síti.
O správnosti pokuty diskutují lidé na sociálních sítích. „Policisté také jezdí rychle v neoznačených vozech a nemá je kdo pokutovat,“ upozornil Peter.
„Často potkávám policejní vozy, které nemají puštěné majáky, ani sirénu a překračují rychlost,“ tvrdil Ondrej.
„Když neodmítl zaplatit pokutu, tak se vlastně přiznal,“ napsal další diskutující.
V hlasování na webové stránce televize Markíza podpořilo udělení pokuty hasičovi 45 procent hlasujících, 55 procent se vyslovilo proti potrestání řidiče.
Bezpečnost především
Krajské ředitelství policejního sboru v Trnavě na diskuse reagovalo prohlášením, že policisté se často setkávají s různými výmluvami řidičů a nemohou pokaždé ověřovat jejich pravdivost.
„Nejpodstatnější je bezpečnost ostatních řidičů. Situace na slovenských silnicích není v posledním období dobrá. Rychlost zabíjí nevinné lidi. Není proto možné, aby se hasič nebo policista přesouval v neoznačeném soukromém vozidle stylem, jako kdyby jel k ostrému zásahu,“ uvedla policie.
Trnavští policisté zdůraznili, že v pohotovosti jsou ti, kteří mají službu a mají právo rychle se přesouvat se na místo činu. „Řidič z tohoto případu měl možnost nezaplatit pokutu na místě a odvolat se, ale neučinil tak. Při tak vysokém překročení rychlosti chybělo málo, aby došlo ke tragédii,“ konstatovala policie.
„Policisté chránili nejen ostatní řidiče, cyklisty a chodce, ale i řidiče-hasiče samotného,“ dodali policisté.