Článek
Vládní představitelé zároveň potvrdili, že jednání s lékaři budou pokračovat. Zatím však platí, že přes 2100 lékařů slovenských nemocnic podalo výpovědi, které začnou platit prvního prosince. Ve slovenských nemocnicích pracuje asi pět tisíc lékařů.
Předseda slovenské vlády Eduard Heger (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti OlaNO) na otázku, zda Slovensko v případě odchodu lékařů požádá o pomoc okolní státy, řekl, že doufá, že k vyhlášení nouzového stavu nakonec nedojde.
Podle Hegera lékaři přišli s dalšími platovými požadavky, na které vláda nepřistoupila. „Snaha podepsat memorandum prozatím ztroskotala,“ uvedl Heger. „Naše země vás potřebuje. Potřebují vás nemocnice a pacienti,“ dodal na adresu lékařů. Kabinet nabízí lékařům stabilizační příspěvek ve výši 10 tisíc eur (243 tisíc korun) a lékařům s atestací 1000 eur (24 tisíc korun) za každý rok praxe.
V roce 2011 hromadné výpovědi 1200 lékařů ochromily provoz řady slovenských nemocnic, kterým pomáhali zajistit alespoň akutní péči také čeští vojenští lékaři. Tehdejší vláda pak platovým požadavkům nespokojených lékařů částečně vyhověla.