Článek
Prezident tribunálu Fausto Pocar také dodal, že pitva neprokázala přítomnost léku rifampicin. Podle Pocara v krvi sice byly nalezeny i stopy jiných léků, které Miloševičovi nikdo předepsal, ale ani v jednom případě nešlo o "toxické množství".
Před několika dny se spekulovalo, že by těmito silnými antibiotiky mohl Miloševič sabotovat svoji léčbu vysokého tlaku. [celá zpráva]
Miloševičovo tělo je nyní vystavené v bývalém muzeu revoluce v Bělehradě. Zatím se s bývalým prezidentem podle místního tisku přišlo rozloučit jen pár stovek lidí. Očekávané desetitisícové davy nedorazily.
Čeká se na syna a manželku
"Přišli jen ti nejvěrnější a ti, kteří si myslí, že už nemají co ztratit, protože ve válkách devadesátých let přišli o všechno. Desetitisíce lidí sice nadále považují Miloševiče za hrdinu, ale v nové politické situaci se to bojí dávat veřejně najevo," napsal list Večernje novosti.
V Bělehradě jsou v pátek očekáváni i Miloševičova manželka Mira Markovičová a syn Marko, uvedla agentura AFP s odvoláním na zdroje Socialistické strany Srbska (SPS), v jejímž čele Miloševič kdysi stál.
Bývalý jugoslávský vůdce zemřel v sobotu ve věznici v Haagu. Oficiální zpráva označila za příčinu infarkt. Předčasně tak skončil proces, v němž exprezident před mezinárodním tribunálem čtyři roky čelil obvinění z válečných zločinů, ze zločinů proti lidskosti a z genocidy.