Článek
Fritzl si po celou dobu, kdy byl v soudní síni, zakrýval tvář za kancelářskou složku. Na chvíli ji však od svého obličeje odňal, čehož okamžitě novináři využili. Poprvé tak byla přímo zachycena tvář tyrana, o kterého se v těchto dnech zajímá celý svět.
Třiasedmdesátiletý muž čelí žalobě za zneužívání a věznění své dcery Elizabeth, se kterou měl sedm dětí, jež byly nuceny se svou matkou žít ve sklepení Fritzlova domu.
Eskorta doprovází Josefa Fritzla do soudní síně.
Jednání provázejí zpřísněná bezpečnostní opatření, do síně kromě veřejnosti nemají přístup ani novináři, kteří jsou tak odkázáni na informace z krátkých tiskových konferencí.
Druhý den procesu s Josefem Fritzlem. Zdroj: Stream.cz
Podle svědků líčení Fritzl neprojevuje žádnou lítost ani city. Je obžalován ze šeti vážných zločinů, kromě smrti jednoho ze svých potomků je podle obžaloby vinen ze zotročování a krvesmilstva [celá zpráva].
Josefa Fritzla v úterý přivádějí k soudu.
Žalobkyně v úterý dávala porotcům čichnout k věcem ze sklepení. Zdůraznila, že páchnou vlhkostí a plesnivinou [celá zpráva].
Žalobkyně v úterý dávala porotcům čichnout k věcem ze sklepení. Zdůraznila, že páchnou vlhkostí a plesnivinou [celá zpráva].
Žurnalisté sledují v televizi začátek soudu s Josefem Fritzlem v Sankt Pöltenu.
Kauza Fritzl
Josef Fritzl vylákal dceru do sklepení domu, v němž žil s manželkou a jenž zčásti pronajímal, když jí bylo osmnáct let. Elisabeth musel omámit. Za 24 let s ní měl sedm dětí. Jedno zemřelo po porodu a on jeho tělo spálil. Tři ze zbylých dětí se otci podařilo legálně adoptovat a mohl je ze sklepení vyvést. Lisu (16), Moniku (14) a Alexandera (12) vychovával společně se ženou. Ostatní děti, Felix (5), Stefan (18) a Kerstin (19) nikdy nespatřily denní světlo.
Na skutečnost se přišlo, až když Kerstin vážně onemocněla a musela do nemocnice, kde byla několik týdnů v komatu. Z toho se nakonec dostala a v utajení se učí žít se zbytkem rodiny a zvládat běžné situace.
Fritzla poslal v březnu soud na doživotí za mříže a nařídil mu léčbu.