Článek
Francie a Německo totiž po několikatýdenním vyjednávání souhlasily s verzí, již po sérii úprav USA a Británie nakonec přichystaly ke schválení.
Dokument dostal definitivní zelenou od Paříže v pondělí pozdě večer po dosažení kompromisu ohledně formy spolupráce bagdádské vlády se zahraničními silami.
Ministr zahraničí Michel Barnier řekl rozhlasové stanici France-Inter, že jeho země má sice k textu stále výhrady, avšak při schvalování nepoužije právo veta. "V textu došlo k mnoha zlepšením, vyvíjí se to správným směrem," řekl velvyslanec Paříže v RB Jean-Marc de la Sabliere.
Souhlas vyslovil i šéf německé diplomacie Joschka Fischer. "Německo bude hlasovat pro rezoluci," řekl. "Nyní je důležité dospět nejpozději v lednu 2005 ke svobodným volbám." Pro rezoluci zvedli ruku i zástupci Číny a Ruska.
Okupace skončí letos 30. června
Dokument výslovně stanovuje, že 30. červnem končí okupace Iráku. Poté jsou zahraniční vojáci v zemi na žádost hostitelské vlády.
Rezoluce odkazuje na nedávné upřesňující dopisy amerického ministra zahraničí Colina Powella a iráckého premiéra Ijáda Alávího, který se hlásí ke spolupráci s mezinárodními silami s tím, že jejich přítomnost bude v zemi potřeba i po předání moci nově ustavené vládě.