Článek
Německý deník s odvoláním na ruské diplomatické kruhy napsal, že ruští činitelé navštívili několikrát od listopadu Bagdád a jednali tam o případné změně v iráckém vedení. Americký prezident George Bush rovněž souhlasí s tím, že by Saddám dobrovolně odstoupil. Podle listu by byl Putin v případě potřeby ochoten jet do Bagdádu a snažit se přesvědčit Saddáma Husajna.
Agentura ITAR-TASS však přinesla pobouřenou reakci vysokého ruského činitele, podle něhož Moskva se Saddámem nevedla žádné rozhovory, aby ho přiměla odstoupit a přijet do Ruska. "Všechno to jsou výmysly. Taková jednání neprobíhají... Proč by měl Saddám Husajn svou zemi opouštět?" citovala ruská agentura nejmenovaného činitele.
Filipínský ministr zahraničí Blas Ople ve středu na tiskové konferenci řekl, že arabské země naléhají na Saddáma, aby zabránil válce se Spojenými státy tím, že dobrovolně odstoupí a přijme azyl v Libyi. "Odvrátilo by to možnost války a zachránilo by to život Saddámovi a dalším lidem."
Minulý měsíc Bělorusko označilo za spekulaci novinovou zprávu, že Saddám by mohl hledat útočiště v tomto bývalém sovětském státě. Také Egypt a Mauritánie, které podle britského tisku byly ochotny Husajnovi azyl poskytnout, to dnes popřely. Rovněž irácký velvyslanec v Moskvě Abbás Chalaf dnes odmítl zprávu médií, že by Saddám mohl uprchnout do Ruska, a označil ji za "absolutní nesmysl" a za "součást psychologické války Washingtonu a Londýna proti Iráku".