Článek
"Paní Ponteová pracuje ve volebním táboře Srbské radikální strany (SRS)nebo Socialistické strany Slobodana Miloševiče. Nevím sice v kterém, ale zcela jistě v jednom z nich," řekl Živković tisku.
Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Milošević, který se u ICTY zodpovídá za válečné zločiny a genocidu spáchané v 90. letech srbskými silami na území bývalé Jugoslávie, je v čele kandidátské listiny Socialistické strany pro předčasné parlamentní volby 28. prosince. Do srbského parlamentu chtějí kandidovat i dva další lidé stíhaní ICTY - předák ultranacionalistů Vojislav Šešelj a Nebojša Pavković, bývalý šéf generálního štábu armády.
Šešelj, Miloševičův spojenec, se počátkem roku sám vydal soudu a čeká na proces, v němž je obviněn z válečných zločinů. Pavković, obviněný za roli v kosovském konfliktu, se soudu odmítl vzdát. Živković tvrdí, že poslední obvinění ICTY vznesená vůči čtyřem generálům a vytrvalý nátlak nahrávají ultranacionalistům. "Mezinárodní společenství nese svůj díl odpovědnosti za obnovení popularity sil blízkých Miloševičově režimu," řekl.
Srbskočernohorský ministr pro lidská práva a menšiny Rasim Ljajić v rozhovoru pro deník Blic řekl, že nevraživost veřejnosti vůči ICTY podkopává umírněné strany, které se snaží spolupracovat se Západem. Podle Ljajiče obvinění generálů Nebojši Pavkoviče, Vladimira Lazareviče, Sretena Lukiče a Vlastimira Djordjeviče, zveřejněná několik týdnů před prezidentskými volbami v Srbsku (16. listopadu), prospěla kandidátovi SRS Tomislavu Nikoličovi. Ten získal v hlasování, které však bylo později kvůli nízké účasti voličů prohlášeno za neplatné, nejvíce hlasů. Prozápadně orientovaný kandidát koalice Dragoljub Mičunović zůstal daleko za ním.