Článek
Budova stála na okraji uprchlického tábora Chán Júnis v pásmu Gazy. Ozbrojenci přiměli palbou stráže věrné palestinskému vůdci Jásiru Arafatovi k útěku, zdemolovali zařízení budovy a nakonec ji zapálili. Útok v Chán Júnisu provedly Brigády mučedníků od Al-Aksá, ozbrojená složka Arafatova hnutí Fatah.
Arafat v sobotu snížil počet bezpečnostních služeb z osmi na tři, což je krok, který už dlouho požaduje mezinárodní společenství. Šéfem bezpečnostní služby byl ovšem jmenován Arafatův příbuzný generál Músá Arafat, což vzbudilo hněv stoupenců palestinské opozice.
Arafat reagoval na situaci z konce týdne. Pásmo Gazy bylo dějištěm série únosů, které provedli příslušníci ozbrojených složek Arafatova hnutí Fatah. Protestovali tak proti korupci v palestinské samosprávě, požadovali sesazení zkorumpovaných činitelů a "skutečné" reformy vládních struktur.
Kurája označil bezpečnostní situaci za katstrofální
Premiér Kurája v sobotu ohlásil svou demisi a na mimořádném zasedání palestinské vlády v Ramalláhu ministrům řekl, že na svém rozhodnutí trvá. Únosy zpochybnily autoritu palestinské vlády. Kurája označuje bezpečnostní situaci v Gaze "za skutečnou katastrof, panuje tam bezprecedentní bezpráví." Požaduje větší pravomoce, aby ji mohl řešit. V pásmu Gazy panuje od soboty výjimečný stav.
"Budeme diskutovat o dvou hlavních bodech: o demisi abú Alá (Kuráji) a za o bezpečnostní krizi," prohlásil v rozhovoru pro agenturu AFP palestinský ministr pro mírová jednání Saíb Irikát, který se rozhovorů rovněž zúčastní.