Článek
Boeken, který podlehl v roce 2002 rakovině, žaloval tabákový koncert ještě za svého života, že ho dostatečně nevaroval před nebezpečím kouření. Začal kouřit již ve třinácti a nakonec kouřil dvě krabičky marlborek denně. Nikdy se své závislosti nezbavil, nepomohla mu hypnóza ani náplasti s nikotinem nebo žvýkačky. Jen přešel na cigarety Marlboro Lights, protože si myslel, že jsou méně nebezpečné. Kouřil až do posledních dnů své života, i v době, kdy už nádor metastázoval do mozku.
V roce 2001 mu kalifornská porota přiřkla odškodné ve výši tří miliard dolarů za to, že se tabáková společnost dopustila nedbalosti, klamu a podvodu. Philip Morris se hájil tím, že na cigaretových krabičkách jasně upozorňuje na zdravotní rizika spojená s kouřením přesně tak, jak to vyžadují americké federální zákony. Upozorňoval i na nebezpečí smrti.
Odškodné později soudce snížil na 100 miliónů a v odvolání na polovinu. I to firma považovala za "neústavně přísný" trest. Právníci zastupující Boekonovu rodinu ale upozorňovali, že Philip Morris, který ovládá polovinu amerického trhu s cigaretami, po celá desetiletí hanebně profituje z klamání spotřebitele.
Nejvyšší soud své rozhodnutí nijak nekomentoval.