Článek
Za transgenderové se označují osoby, které se cítí být v nesprávném těle nebo se nedají jednoznačně přiřadit k určitému pohlaví. Pákistán sice patřil v roce 2009 k prvním zemím, které oficiálně uznaly takzvané třetí pohlaví, ale tito lidé jsou v zemi vystaveni silné diskriminaci. Často žijí na okraji společnosti a jsou nuceni k žebrotě nebo prostituci.
Sama Maliková přiznala, že musela bojovat, aby se dostala tam, kde je nyní. „Musím vytrpět spoustu diskriminace a nespravedlnosti. Je to typické pro všechny transgenderové lidi, kteří žijí v Pákistánu,“ řekla. Rodina ji podle jejích slov nepřijala, proto se vydala za lepším životem do velkoměsta.
There’s nothing #transgender people can’t do; we’re educated, have degrees, but no opportunities, no encouragement. I want to change this: Marvia Malik, #Pakistan's first transgender news anchor. She's also done modelling. Go girl! 💪 https://t.co/y5Df7AHfkc pic.twitter.com/YSA0jYdIIL
— Naila Inayat (@nailainayat) 25. března 2018
Tvrdí, že od její televizní premiéry z minulého pátku se jí dostalo neuvěřitelného množství "lásky a podpory". Medializací svého příběhu chce přispět ke kampani proti diskriminaci. Možné je prý i to, že se pustí do politiky nebo založí nevládní organizaci na ochranu práv sexuálních menšin.
Nadřízení moderátorky uvedli, že absolventka žurnalistiky je při přijímacím pohovoru ohromila. „Chcete, aby se ze mě stala žebračka, sexuální pracovnice nebo tanečnice na kulturních festivalech? Nebo mi dáte seriózní práci ve vaší televizi?" ptala se prý tehdy.