Článek
Spojenectví, za nímž stojí ajatolláh Sistání, získalo 128 křesl z 257. Druhou nejsilnější stranou je Kurdská aliance s 53 poslanci. Právě tyto dvě strany jsou základem v současnosti vládnoucí prozatímní vlády. Výraznější pozici zaujmou v parlamentu i sunnité, kteří nebojkotovali prosincové volby na rozdíl od předchozích lednových, z nichž vzešla prozatímní vláda. Irácká fronta souhlasu získala 44 křesel a Irácká fronta pro národní dialog 11. Sekulární Irácký národní seznam zaujme ve sněmovně 25 míst.
O podobě vlády se však povedou dlouhá jednání, v případě prozatímní vlády trvala asi tři měsíce. Velkou podporu má idea tzv. velké koalice, podle níž by v budoucí vládě zasedli vedle šíitů a Kurdů a sunnitští Arabové. Cílem je utužit jednotu země, zmítané násilím, ve které jsou atentáty na denním pořádku.
Voleb se zúčastnilo téměř 70 procent voličů. Irácká volební komise se nijak nevyjádřila k regulérnosti voleb. Po oznámení předběžných výsledků se zvedla mezi sunnity vlna odporu, neboť šíité získali většinu nejen na jihu země, ale také v Bagdádu. Výsledky z 227 volebních místností musely být kvůli podvodům anulovány, ovšem podle komise to nijak neovlivnilo celkové výsledky. [celá zpráva]
V den vyhlášení výsledků byla v Bagdádu a třech sunnitských provinciích posílena bezpečnostní opatření.