Článek
„Muži osahávali i dívky, které nepřišly na oslavy a byly pouze na cestě domů z práce,“ sdělil fotograf Čajtálí Vasnik, podle nějž výjevy silně připomínaly události ze Silvestra 2015 v německém Kolíně nad Rýnem. Podobně jako tam ani v Indii policie proti mužům nijak výrazněji nezasahovala. Později uvedla, že čelila obrovské přesile – párty se zúčastnilo 60 tisíc lidí, policistů bylo jen 1600.
Ministr Parméšvara problém bagatelizoval s tím, že útočníci byli „oblečeni jako lidé ze Západu, a takové věci se potom stanou snadno“. „Nemohu nikoho nutit, aby nosil tradiční místní kroj,“ dodal ministr.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Jeho slova vyvolala odpor na federální úrovni. Ministr vnitra Kiren Rijiju se postavil za napadené ženy a na Twitteru uvedl, že takové případy masivního obtěžování nemohou zůstat bez trestu. „Bengalúr je město plné života a bezpečnost žen v civilizované společnosti je nezbytná,” řekl Rijiju.
We can't allow the shameful act of #MassMolestation go unpunished. Bangaluru is a vibrant city & women safety is must in a civilised society
— Kiren Rijiju (@KirenRijiju) 3. ledna 2017
Nemůžeme dopustit, aby ostudné masové obtěžování zůstalo bez trestu. Bengalúr je město plné života a bezpečnost žen v civilizované společnosti je nezbytná.
Bengalúr je všeobecně považován za bezpečnější než Dillí, ale i tak tam podle policejních statistik dochází k obrovskému počtu sexuálních napadení. Přispívá k tomu i fakt, že jen jedno procento Indek obtěžování nahlásí na policii.