Hlavní obsah

Obří krokodýl v Indonésii zabil plavce a pak vláčel jeho tělo podél pobřeží. Šokovaní svědci natáčeli

2:43
2:43

Poslechněte si tento článek

Indonéští záchranáři zastřelili gigantického krokodýla, který se zakousl do 51letého muže a poté jeho bezvládné tělo hodinu vláčel tyrkysovými vodami poblíž pláže na ostrově Sulawesi. Hrůzným okamžikům přihlíželi místní lidé, někteří si drama natáčeli na mobilní telefony.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Tragédie se odehrála minulý týden ve čtvrtek. Když si sportovní plavec pan Sadarwinata šel jako každý den udělat ranní kolečko u pláže Talise Beach poblíž města Palu, netušil, že to byla jeho poslední plavecká rozcvička. Pod vodou totiž číhal několikametrový krokodýl.

Několik lidí na břehu si siluety predátora všimlo a volalo na plavce, aby do vody nevstupoval.

„Křičeli, aby ho varovali, ale už byl ve vodě a neslyšel to,“ uvedl podle deníku The Sun vrchní komisař místní policie Deny Abrahams. „Podle výpovědí očitých svědků plaval (muž) v krokodýlově blízkosti,“ dodal s tím, že obřího plaza oběť zpozorovala, až když bylo příliš pozdě.

Agresivní zvíře rychle vyrazilo k plavci, sevřelo jeho tělo do tlamy a mrskalo s ním, až nešťastníka usmrtilo. Poté před očima šokovaných svědků téměř hodinu vláčelo jeho mrtvé tělo oděné do černé plavecké kombinézy podél pobřeží.

Zalarmované záchranné týmy s pomocí termálních dronů krokodýla sledovaly, aby se mohly pokusit z jeho tlamy oběť vyprostit. To se podařilo až u skalnatého útesu.

„Jeden z členů sulaweského policejního sboru byl nucen krokodýla zastřelit, aby muže pustil z tlamy,“ upřesnil Abrahams.

Tělo plavce probodané ostrými zuby krokodýla poté záchranáři dopravili v oranžovém vaku na břeh a odvezli do nemocnice k pitvě, napsal server Metro.

V Indonésii, kde žije 14 druhů krokodýlů, nejsou jejich útoky na člověka ojedinělé. Jen loni jich tamní úřady zaregistrovaly 179, mnohem více než třeba v Austrálii nebo kdekoli jinde ve světě.

Z uvedeného počtu bylo 92 útoků smrtelných, přičemž v některých případech se ani nepodařilo tělo oběti nalézt.

Ochránci přírody se domnívají, že se krokodýli přibližují k obydleným oblastem kvůli nadměrnému rybolovu. Ten snižuje přirozené zásoby jejich potravy a nutí je, aby obživu hledali jinde. Mořští krokodýli stále častěji vplouvají do ústí řek a pronikají do vnitrozemí.

Výběr článků

Načítám