Článek
Mario N. vypověděl, že se rozčílil, odjel domů, kde si vzal zbraň, vrátil se zpět na čerpací stanici a obsluhu zastřelil. Zbraň vlastnil nelegálně. Během soudu vinu přiznal a vyjádřil lítost.
Státní zastupitelství v procesu požadovalo doživotí, poukazovalo na to, že muž jednal z nízkých pohnutek a se zákeřností, takže šlo o zvlášť závažný zločin. Obhajoba žádala překvalifikování zločinu na zabití se sníženou mírou příčetnosti. Mario N. měl totiž v době činu v krvi asi dvě promile alkoholu. Verdikt ještě není pravomocný, proti rozhodnutí zemského soudu se mohou odsouzený i obžaloba odvolat.
Doživotí v Německu znamená, že odsouzený může po 15 letech požádat o podmínečné propuštění. V případě, že soud uzná vinu jako mimořádně závažnou, je cesta k podmínečnému propuštění sice právně možná, ale velice komplikovaná a takřka vyloučená.
Případ otřásl Německem a vyvolal širokou diskusi o tom, jaké dopady měla pandemie koronaviru a do jaké míry hrozí radikalizace společnosti kvůli nesouhlasu s karanténními předpisy.