Článek
Trojici nejmocnější tvoří americký prezident Barack Obama, německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin.
Svou pozici si udržel britský premiér David Cameron, který je desátý, ovšem nástupci Sarkoziho a Berlusconiho už tak vysoko nejsou. Francouzský prezident Francois Holande je 14. a italský premiér Mario Monti 29. Naopak v první desítce je čínský vicepremiér, nově zvolený generální tajemník KS Číny a budoucí čínský prezident Si Ťin-pching, který nahradí už vypadlého Chu Ťin-tchaa. I tak je ale za sedmým saúdským králem Abdalláhem.
Finančníci a zejména miliardáři za politiky zaostávají, i když čtvrtý je Bill Gates. Za mocné jsou považováni ale šéfové velkých státních bank, šestý je šéf amerického Fedu Ben Bernanke, který rozhoduje o finančních injekcích do americké ekonomiky, osmý předseda Evropské centrální banky Mario Draghi a na 38. místě je pak šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová.
Mexický miliardář Carlos Slim Helu je jedenáctý a Warren Buffett 15. Velké zastoupení mají stále představitelé nových technologií, 66. je Elon Musk ze společnosti Space X a 71. zakladatel Linked In Reid Hoffman, 46. ředitel Microsoftu Steve Balmer a 55. Ředitel Foxconnu Terry Go a 35. pak šéf Applu Timothy Cook.
Nejmladším na seznamu je zakladatel Facebooku, 28 letý Mark Zuckerberg. I další mladší na seznamu jsou většinou spojení s technologiemi jako devětatřicetiletí zakladatelé Google Larry Page a Sergey Brin, kteří jsou na dvacátém místě žebříčku. Výjimkou je jen nový severokorejský vůdce, 29letý Kim Čong-un, který je 44.