Článek
Osmadvacetiletý občan Jižní Koreje byl zastaven na mezinárodním Letišti Jorge Cháveze 8. listopadu. Jak policie následně odhalila, na jeho břiše byly připevněné stovky plastových nádob a sáčků s různými druhy drobných zvířat.
Pašeráka, který měl cestovat do Jižní Koreje přes Francii, peruánská policie zadržela. Případ si následně převzala tamní prokuratura a řeší ho jako trestný čin proti životnímu prostředí, píše CNN.
Živočichové, kteří skončili dočasně v péči úřadů, pravděpodobně pocházejí z oblasti Madre de Dios v peruánské Amazonii.
Škodná mu na Frýdlantsku chodila na slepice. Nastražil past a chytil mývala severního
Man arrested at Peru airport after trying to leave the country with 320 tarantulas, 110 centipedes, and nine bullet ants strapped to his stomach. pic.twitter.com/AwQq9haRkX
— Creepy (@creepydotorg) November 21, 2024
Jde o ohrožené druhy, jak potvrdil národní úřad pro lesnictví a přírodu (SERFOR). „Všechny druhy byly získány nelegálně a jsou součástí nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy,“ uvedl zaměstnanec SERFOR s tím, že zásilka má hodnotu milionů dolarů.
Býčí mravenec
Mezi živočichy, které se muž snažil vyvézt, patří také mravenec v češtině zvaný „býčí“. Tento druh obývá nížinné deštné lesy od Hondurasu po Paraguay. Na obranu před predátory užívá žihadlo s jedovou žlázou obsahující silný jed. Bodnutí tímto hmyzem je označováno za nejbolestivější vůbec.
Peru není jedinou jihoamerickou zemí, která se potýká s problémy s obchodováním s volně žijícími živočichy. V prosinci 2021 zabavily úřady v Kolumbii nejméně 232 tarantulí, 67 švábů, devět pavoučích vajec a štíra se sedmi mláďaty, vše ukryté v kufru na letišti El Dorado v Bogotě, informuje CNN.
V září téhož roku kolumbijští úředníci zabavili zásilku téměř 3500 žraločích ploutví směřujících do Hongkongu.