Článek
Odpálení irácké rakety Scud [V sekci Zbraně Irák najdete popis této rakety], která byla zničena Patriotem, bylo příčinou vyhlášení už druhého asi hodinu trvajícího vzdušného poplachu v kuvajtské metropoli. Město nebylo zasaženo. "Nemáme žádné lidské ztráty," oznámil mluvčí kuvajtského ministerstva obrany. Všechny rakety spadly nebo byly sestřeleny v demilitarizované zóně u kuvajtsko-irácké hranice. "Zbraně hromadného ničení jsme nenaměřili," uvedl český ministr obrany Tvrdík s tím, že informaci získal od velitele české jednotky Dušana Lupuljeva.
Přesto rakety vyvolaly mezi obyvateli paniku; mnoho lidí se pokusilo opustit kuvajtské území.
Irák útok popírá
Irácký ministr informací Muhammad Saháf, popřel vypálení raket Scud na Kuvajt: "Nemáme rakety Scud."
Podle britských zdrojů si Irák po válce v Zálivu ponechal 20 raket Scud, čímž porušil rezoluci OSN, která mu dovoluje vlastnit jen rakety s doletem do 150 km.
Na poušť na severu Iráku už dříve dopadly dvě jiné irácké rakety středního doletu, aniž by někoho zranily. Exploze hlavic raket bylo slyšet až v kuvajtské metropoli, vzdálené několik desítek kilometrů. Dopad těchto raket přiměl znervóznělé kuvajtské a americké vojáky nasadit si plynové masky a obléci si kombinézy určené na ochranu před chemickými, jadernými a biologickými zbraněmi.
Podle zpráv jihokorejské tiskové agentury na severu Kuvajtu spadly dvě americké rakety vypálené proti Iráku.
Střelba na hranicích
Podle agentury Reuters se z hranic mezi Irákem a Kuvajtem ozývala dělostřelba a minometná palba. Americké vojenské jednotky se přesunuly blíže k hranicím s Irákem.
Britský vojenský mluvčí Chris Vernon ovšem řekl, že americké a britské jednotky zatím nedostaly rozkaz k pozemnímu útoku.