Článek
Naverbovaní Palestinci dostanou 350 dolarů měsíčně (7750 Kč), což je v táborech, kde prakticky není možné sehnat jakoukoliv práci, nezanedbatelná suma.
Bojovníky verbují lidé, kteří se pohybují kolem palestinského zastoupení v Libanonu. Zájem mají hlavně o muže narozené po roce 1969, protože ti nemají žádnou registraci u libanonských úřadů, které tak nedokážou sledovat pohyb palestinských rekrutů.
Většina Palestinců nasazených do předních linií na Ukrajině podle serveru pochází z Ajn al-Chalvá, největšího palestinského tábora v Libanonu jižně od přístavu Sajdá (Sidon).
PŘEHLEDNĚ: Hlavní tváře ruského válečného tažení
Mezi Palestinci, kteří většinově vyznávají sunnitský islám, verbují pro Rusko také radikálové z libanonského šíitského Hizballáhu podporovaného Íránem. Ti mají zájem o mladé muže se zkušenostmi z bojů v městské zástavbě a s ovládáním dronů.
Přesné počty naverbovaných Palestinců nejsou známy, nicméně předpokládá se, že zhruba tři stovky už absolvovaly rychlý výcvik v Rusku a šly do předních linií na Ukrajině. V Ajn al-Chalvá pak čeká další stovka, která v nejbližší době pojede do Ruska.
Armádní výcvik se cení
V Sýrii verbuje Wagnerova skupina. Její zástupci nabírají rekruty v oblastech podél syrského pobřeží, kde žije početná populace mladých Palestinců. Verbíři podle webu vyrážejí z ruské letecké základny Hmajmím poblíž syrského přístavu Latákija. Rusové ale mají zájem také o příslušníky pravidelné syrské armády, zejména z jednotek, které absolvovaly ruský výcvik, jako je 25. divize speciálních operací v čele s generálmajorem Suhajlem Hasanem.
Motivuje je 500 až 700 dolarů měsíčního žoldu, což je na syrské poměry vysoká částka. Damašek proti verbování neprotestuje, což podle Muhammada Sarminiho z londýnského Blízkovýchodního centra pro strategická studia vnímá jako projev své loajality Moskvě, bez jejíž podpory by se režim Bašára Asada neudržel.