Článek
„Je naší odpovědností zajistit, aby všichni vězni byli v bezpečí. Pan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,” prohlásil mluvčí Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněné.
Minulý týden jihoafrický soud zamítl Krejčířovu žádost o přeložení do jiného nápravného zařízení. Podle Krejčíře byl jeden z jeho spoluvězňů pověřen ředitelem zařízení Anthonym Ginou přimíchat do cukru jed, najatý vrah si ale čin na poslední chvíli čin rozmyslel a Krejčířovi pytlíček s neznámou jedovatou látkou předal. Ředitel tato tvrzení odmítl.
Krejčíř také opakovaně uvedl, že se mu ve vězení nedostává dostatečné lékařské péče.
Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005. V JAR žije od roku 2007, za mřížemi je od listopadu 2013, odsouzen byl za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami. Čelí také obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí zavraždit policistu a právního konzultanta.
Český rodák, který byl svého času považován za jednoho z nejbohatších Čechů, si na jihoafrické úřady stěžuje pravidelně. V minulosti mu vadila nekvalitní matrace, vězeňská strava, nedostatečná lékařská péče nebo málo prostoru v cele.