Článek
Podle majora námořní pěchoty Francise Piccoliho byli rebelové zatlačeni do pruhu okolo hlavní tepny vedoucí městem z východu na západ. Koaliční síly postupují od severu na jih. Po dobytí nádraží na severním okraji města se v úterý odpoledne propracovaly do centra města. V té době však měly pod kontrolou pouhou třetinu rozlohy Fallúdži.
Od středy už vlaje irácká vlajka na radnici, v jejím okolí se však Američané, postupující za podpory tanků, setkali s odporem a posléze se dostali pod palbu z minaretu blízké mešity.
Irácký generálmajor Abdul Džásim uvedl, že ve městě také byly objeveny mučírny, kde byli zadržování a popravováni rukojmí. Byly v nich nalezeny zbraně, černé kápě a kompaktní disky s nahrávkamy poprav. Odmítl však uvést, zda v nich byly nalezeny informace o osudech dalších unesených.
V úterý byli uneseni tři příbuzní iráckého premiéra Ajáda Alávího - bratranec s manželkou a snachou. Ve středu mu dali únosci ze skupiny Ansár džihád 48hodinové ultimátum, v němž se má stáhnout z Fallúdži a propustit vězně. Nevyhoví-li, budou podřezáni.
Počty obětí
Boje si podle středečních zpráv vyžádaly 13 obětí na straně koalice, z toho jedenáct amerických vojáků. Zabito bylo také na 70 rebelů, pro něž byla Fallúdža už od dubna základnou. Zatím nejsou žádné podrobnější informace o obětech mezi civilisty. Zpravodaj BBC Paul Wood, který doprovází jednotku americké námořní pěchoty tvrdí, že v ulicích žádné neviděl.
Irácký novinář Fadjil Badrani ohledně obětí sdělil BBC, že viděl těla nejméně šesti Američanů a mnoho mrtvých povstalců: "Na vlastní oči jsem byl svědkem toho, jak dva tanky a tři transportéry byly zasaženy a vyřazeny z provozu. A asi šest amerických vojáků zůstalo ležet na zemi." Podle něj leží na ulicích mnoho těl povstalců, z nichž některá nebyla odstraněna od zahájení bojů a šíří se z nich pach hniloby.