Článek
V úterý izraelský rozhlas oznámil, že letectvo útočilo "hluboko v syrském území", avšak další detaily opět neposkytl.
Po útoku se začaly šířit spekulace o souvislosti útoku s možným tajným syrským jaderným programem, v němž údajně Syřanům pomáhají Severokorejci. Další verzí byla možnost útoku na íránské zbraně, které Sýrie pomáhá zprostředkovávat a dodávat libanonskému Hizballáhu.
Jak napsal v neděli 23. září britský list Sunday Times, tak izraelská tajná služba shromažďovala údaje o syrské laboratoři několik měsíců a dospěla k závěru, že Sýrie se přidala na stranu KLDR a Íránu ve snaze opatřit si jadernou výzbroj. Útok byl podle listu proveden se souhlasem USA.
Mezi oběťmi Severokorejci, Sýrie zvažuje odplatu
Diplomatické zdroje v Pchjongjangu a Pekingu informovali, že mezi oběťmi útoku byli právě Severokorejci. O severokorejské osazení základny také v létě informoval americký prezident George W. Bush.
Syrská armáda hned po útoku oznámila, že její protiletadlová obrana na izraelské stroje zaútočila a donutila piloty opustit syrský vzdušný prostor. Podle dalších zpráv Izraelci museli kvůli protiútoku odhodit palivové nádrže, aby zrychlili manévrovací možnosti strojů.
Asad v rozhovoru pro stanici BBC nevyloučil vojenskou akci proti Izraeli. Diplomatické zdroje z Damašku tvrdí, že náletu se zúčastnily čtyři izraelské stroje.