Článek
"(Islámský stát) vstoupil do dvou čtvrtí s těžkými zbraněmi, včetně tanků. Zemřít mohli civilisté, protože se tam velmi intenzivně bojovalo," řekl jeden z představitelů syrských Kurdů bránících Kobani. Další upřesnil, že jde o východní část města.
Nálety spojenců
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Syrští aktivisté odpoledne podle agentury AFP informovali, že letecké údery vedené Spojenými státy u Kobani přinutily útočníky k určitému ústupu. Spojené státy a Spojené arabské emiráty podnikly v Sýrii během úterý a dneška devět náletů.
"Bojovníci Islámského státu byli donuceni se stáhnout z některých oblastí ve východní části města Ajn al-Arab (arabský název pro Kobani) a z jeho jihozápadních předměstí,“ uvedl Ramí Abdar Rahmán z exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR). Radikálové podle jeho slov neoperují už na západě města, ale stále si udržují určité pozice na východě a na jižních předměstích.
Islamisté v pondělí ve východní části města vyvěsili svou černou vlajku. Spojenci prý na jejich postup reagovali zdvojnásobením leteckých úderů a zaznamenali částečný úspěch.
Na leteckých úderech Američanů proti pozicím Islámského státu v Sýrii se podílejí Bahrajn, Jordánsko, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. V Iráku se k Američanům připojili Britové, Francouzi, Belgičané, Dánové a Nizozemci.