Článek
Další z hostů hotelu uvedli, že mezi zraněnými jsou příslušníci irácké policie, civilisté pracující pro americké ministerstvo obrany, důstojníci americké armády i cizinci. Na tiskové konferenci Wolfowitz zdůraznil, že Spojené státy budou "pokračovat ve své misi" a nenechají se zastrašit "zločinci, kteří chtějí destabilizovat zemi a kteří zneužívali a trýznili Irák po 25 let".
Při útoku byl lehce poraněn i albánský poradce šéfky české mise Janiny Hřebíčkové. Sdělil to Martin Dvořák, jeden z českých expertů v Iráku, čímž vyvrátil informace, že byl při útoku zraněn Čech.
Sám Wolfowitz vyvázl z útoku bez škrábnutí. Na improvizované tiskovce se ale objevil viditelně rozčilený, bez kravaty a hovořil rozechvělým hlasem. "Budeme pokračovat ve své práci navzdory beznadějným akcím umírajícího režimu," řekl. Podle něho jsou Američané, kteří pobývají v Iráku, ať už jde o civilisty nebo vojáky, "hrdinové".
"Přál bych si, aby Wolfowitze zabili. Přeju si, aby byli zabiti všichni Američani, co jsou tady," říká bagdádský hokynář Alí Husajn. "Američani nejsou lidské bytosti, jsou to zrůdy. Lhali iráckému lidu."
Střely vypáleny ze zoo
Irácká policie mezitím zjistila, že střely, které zasáhly fasádu hotelu Rašíd, byly vypáleny ze zoologické zahrady, která je od hotelu vzdálená necelých sto metrů. Hotel o 14 patrech, v němž je na 400 pokojů a apartmánů, zasáhlo šest až osm raket, které prorazily díry v hlavní fasádě a vytloukly okna, z nichž povlávají potrhané závěsy. Útočníci poté uprchli připravenou dodávkou.
Američtí vojáci uzavřeli celou oblast krátce po útoku, k němuž došlo jen dvě hodiny poté, co americká civilní správa v Iráku zrušila noční zákaz vycházení na dobu muslimského postního měsíce ramadánu, který podle rozhodnutí kleriků začíná dnes. Jen několik hodin před útokem přitom Spojené státy varovaly , že "islámští extrémisté" mohou chystat útok na neupřesněný hotel v Bagdádu využívaný především hosty ze západu.
Ve Washingtonu demonstrace proti válce
Proti válce v Iráku protestovaly v sobotu ve Washingtonu tisíce lidí. Amerického prezidenta George Bushe, který byl mimo metropoli ve svém prezidentském sídle Camp David, nazývali lhářem a "řezníkem pravdy" v narážce na stále častější zprávy, že záměrně zveličoval důvody války proti Iráku.
Čím dál tím větší nedůvěru cítí vůči své vládě také obyvatelé Velké Británie. Podle průzkumů veřejného mínění je více než 40 procent Britů stále přesvědčeno, že premiér Tony Blair záměrně překroutil informace týkající se předpokládaných zbraní hromadného ničení, které měl vlastnit Irák.