Článek
Charita považuje růst populace za hlavního přispěvatele k degradaci životního prostředí, ztrátě biologické rozmanitosti, vyčerpávání zdrojů a změně klimatu.
„Vévoda a vévodkyně ze Sussexu při výběru a veřejném prohlášení svého záměru omezit počet svých dětí na dvě pomáhají zajistit lepší budoucnost svých dětí a poskytují vzor ostatním rodinám,” uvedl mluvčí organizace s tím, že tak prý potvrdili, že menší rodina je také šťastná rodina.
Královna mění komunikační strategii, přiměli ji k tomu Harry s Meghan
Své rozhodnutí dvojice zveřejnila už v roce 2019 v rozhovoru pro časopis Vogue s tím, že „bychom měli být schopni zanechat něco lepšího pro příští generaci“.
V minulosti přitom Harry a Meghan slýchali spíše kritiku, co se ekologie týče. Podle loňského průzkumu magazínu Newsweek dvě třetiny Britů považují dvojici za pokrytce, zejména kvůli častému používání soukromého tryskáče.
Dcera vévodkyně Meghan hned po narození rozjásala vášnivé sázkaře
Vzdor svému rozhodnutí už teď dvojice zvyšuje evropský průměr dětí na rodinu. V Evropě se tato hodnota dlouhodobě drží pod dvěma, v roce 2019 podle údajů Světové banky činila 1,55, speciálně ve Velké Británii 1,65, v České republice 1,7. Na vrcholu žebříčku je Niger (6,8), Somálsko (5,9) nebo Kongo (5,8) a vysoká čísla mají i další africké státy. Opačným extrémem je Jižní Korea s průměrem jen 0,86. Světový průměr činí 2,37.