Článek
Experti potvrdili předchozí zprávu grafologů a tím i pravost podpisů. Tu Saddám Husajn u soudu zpochybnil, přestože už dříve přiznal, že rozsudky na obyvateli Dudžajlu sám podepsal, protože to vyplývalo z jeho funkce.
Soud rovněž vyslechl záznam telefonického rozhovoru Husajna s bývalým viceprezidentem Táhá Jasínem Ramadánem o Dudžajlu z 80. let. Husajn doporučuje odškodnit majitele dudžajlských polí a sadů, které úřady nechaly v odvetě za atentát vypálit. Ramadán hovoří o vystěhování "podezřelých" z Dudžajlu a blízkého Baládu a doporučuje vystěhované "nahradit", což podle agentury AP znamená, že se vláda rozhodla změnit šíitský charakter míst.
Tikrítí považuje dokumenty za padělky
Obhájci opět zpochybnili kvality expertů a jejich nezaujatost, protože jsou prý navázáni na ministerstvo vnitra. Výhrady měl také spoluobviněný nevlastní Husajnův bratr Barzán Tikrítí, který velel bezpečnostním silám.
"Kde berete ty dokumenty? Čí ruce jsou za tím? Padělání podpisů a dokumentů je stará věc. Mohu vám sem přivést někoho, kdo se vyzná v počítačích, a předvedu totéž tady před vámi," řekl Tikrítí. Trval na tom, že nikdo z obžalovaných přímou odpovědnost za smrt lidí z Dudžailu nenese: "My jsme je nezabili. K smrti je odsoudil soud. Je rozdíl mezi vraždou a předáním lidí k soudu. Nejsme vrazi. Jsme vlastenci, kteří sloužili své zemi a lidu."
Revoluční soud v době války s šíitským Íránem poslal na smrt 148 obyvatel Dudžajlu, kde byl na Husajna spáchán atentát. Po hodině a půl jednání předseda soudu řízení odročil na 15. května. Husajnovi i sedmi dalším obžalovaným hrozí trest smrti.
Nejméně patnáct obětí na životech si vyžádala v pondělí v Bagdádu vlna útoků za pomoci automobilů naložených výbušninami.