Článek
„Kdo ví, čí raketa exploduje? Vybuchne raketa a radiace dosáhne, řekněme, Britských ostrovů. Vyjádříme jim soustrast, ale my jsme to nebyli! Neuklidní se (lidé na Západě), dokud nebudou čelit přímé hrozbě a nebudou mít strach o své vlastní životy,“ hřímal Markov.
Podle moderátora pořadu Solovjova zřejmě není náhoda, že má být Sarmat touto dobou nasazen do bojové služby. Ruský prezident Vladimir Putin koneckonců už v červnu sliboval, že se tak stane do konce roku. „Možná je na čase přivést Západ k rozumu,“ uvedl Solovjov.
Attention, Great Britain!
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) November 30, 2022
Russians threat to blow up a Sarmat rocket underwater and pretend it wasn't them. pic.twitter.com/lSZe3eMhVc
Markov, který navrhl mezikontinentální balistickou střelu ve vodách Atlantského oceánu odpálit, je rodákem z ukrajinské Oděsy a také bývalým poslancem ukrajinského parlamentu.
Od roku 2009 byl ale tamními úřady stíhán a krátce i zadržen, protože v roce 2007 na demonstraci proti restaurování pomníku panovnice Kateřiny Veliké v Oděse byl ve skupině proruských aktivistů, kteří zbili ukrajinské aktivisty.
Ukrajinské ministerstvo vnitra na Štědrý den 2014 zařadilo Markova na seznam hledaných osob z důvodů skrývání se před soudem. Tehdejší poslanec byl podezřelý ze spáchání trestného činu chuligánství s ublížením na zdraví.
V srpnu 2015 byl na žádost ukrajinského Interpolu zadržen v Itálii. Soud v Janově ho ale Ukrajině odmítl vydat. Začátkem února 2016 se Markov usadil v Moskvě. Ve středu 10. srpna letošního roku ho Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zařadila na mezinárodní seznam hledaných osob, a to z důvodu porušení několika zákonů.
Je častým hostem v Solovjovových debatách.