Článek
Antinori se dostal na přední stránky světového tisku v roce 1994, když díky jím provedenému umělému oplodnění přivedla třiašedesátiletá žena na svět zdravého chlapce. Tehdy šlo o světový rekord ve stáří rodičky.
Kromě umělého oplodňování i výrazně starších žen Antinori proslul tvrzeními o provádění klonování. Například v roce 2009 místním médiím řekl, že metodou klonování v předchozích letech přispěl k narození třech dětí. Když ho tehdy redaktor upozornil, že v Itálii je klonování lidských buněk zakázáno, lékař odpověděl, že šlo o "inovativní terapie či genetické přeprogramování".
Sestra sama čelí obvinění
V kauze, v níž byl ve čtvrtek poslán nejvyšším soudem na šest a půl roku do vězení, šlo o případ z roku 2016. Třiadvacetiletá španělská zdravotní sestra, která se na klinice v Miláně léčila kvůli cystě na vaječnících, lékaře obvinila z násilného odebrání vajíček. Agentura ANSA napsala, že tato žena je v jiné kauze obviněna z pomluvy vůči Antinorimu.
Antinori byl soudem první instance v roce 2018 odsouzen původně k sedmi letům a dvěma měsícům, odvolací soud mu loni trest zvýšil o osm měsíců. Nyní mu soud trest snížil. Advokáti uvedli, že navrhnou vzhledem k lékařově věku domácí formu vězení.