Článek
„Nemusíte být vojenským stratégem, abyste pochopili, že taková zařízení jsou zdrojem přímého ohrožení (pro Rusko),“ řekla podle webu The Moscow Times Zacharovová. Varovala, že bezpečnost zemí, které jsou „hostiteli jaderných zbraní“, nejenže nebude posílena, ale „zcela jistě utrpí“.
Nově zvolený finský prezident Alexander Stubb prohlásil, že jeho země, která je od loňska členem NATO, musí mít „skutečné prostředky jaderného odstrašení“. Přitom současné finské zákony zakazují dovoz, výrobu, skladování a odpalování jaderných náloží v zemi, připomněl web.
Odhalení ze Singapuru
Zacharovová také oznámila, že „uprostřed skandálu, který se rozhořel kolem zveřejněné konverzace německých důstojníků o případném zásobení Kyjeva řízenými střelami dlouhého doletu Taurus a odhalením německého kancléře Olafa Scholze o přítomnosti britských a francouzských jednotek na Ukrajině, se objevily nové informace o zapojení USA do tohoto konfliktu“.
Zacharovová počastovala Macrona „hodinou dějepisu“
Postaral se o ně podle Zacharovové singapurský ministr obrany Ng Eng Hen, který řekl, že Pentagon posílá americké letouny F-35 nad ukrajinské území, odkud „identifikují přesnou polohu ruských protiletadlových raketových systémů a zjištěné informace předávají zemím NATO“.
Pentagon toto obvinění popřel, Zacharovová ale s odkazem na informace serveru bulgarianmilitary.com trvá na svém. Podle tohoto serveru, z nějž mluvčí ruské diplomacie citovala, F-35 pracují jako „elektronické vysavače“ a jsou vybaveny mnoha špičkovými zřízeními.