Článek
Ještě předtím postavili kolem mostu ve vzdálenosti 100 metrů bariéru, která má udržet všechny zvědavce v bezpečné vzdálenosti.
Koleje demoliční četa oddělila s pomocí termitu, což je pyrotechnická směs používaná zároveň i ke svařování. Termit má uplatnění i ve zbrojním průmyslu, mimo jiné jako zápalná látka střel a granátů.
Mluvčí drážďanských hasičů Michael Klahre podle stanice MDR uvedl, že ještě před zahájením demolice evakuovali několik úředních budov včetně saského ministerstva financí. Nad oblastí kolem Carolabrücke proletěl také policejní vrtulník, jeho posádka shora kontrolovala, zda je vyklizená. „Součástí demolice budou i menší odstřely,“ vysvětlil Klahre. „Ale žádný ‚velký třesk‘ nebude,“ ujistil.
Kamera zachytila pád mostu v Drážďanech. Další jsou zchátralé a hrozí katastrofou
Most Carolabrücke se skládá ze tří částí označených A, B a C. Po částech A a B jezdí automobily, na části C byly tramvajové koleje a chodník. Ve středu se zřítil kus mostní části C blíže drážďanskému Starému Městu. Nyní demolovaná část je blíže k Novému Městu.
Pád mostu si nevyžádal žádné zraněné, vyvolal ale velké komplikace v dopravě a debatu o stavu mostů v celém Německu. Pozornost se k mostu nyní upíná i v souvislosti s hrozícími povodněmi, při kterých by mohla zřícená konstrukce představovat hráz a způsobit zaplavení drážďanského historického centra. Česko nabídlo Sasku pomoc s odstraňováním objektu.