Článek
Bochan podle serveru Meduza rozeslal „příkaz“ školám v regionu, aby jménem regionální pobočky Jednotného Ruska uspořádaly kurz výroby zmíněných čepic. K tomu přidal návod, jak alobalové buďonovky vyrábět, sestavený a rozesílaný za pomoci chatbotu ChatGPT.
Do akce se zapojili učitelé ze sedmi škol ve Voroněžské oblasti a regionální úřad ministerstva školství je chválil a vynášel až do nebes. Nepřestal s tím, ani když Bochanův žertík praskl poté, co se soutěžící začali dožadovat vyhodnocení. „Bez ohledu na nevhodný vtip (učitelé) prokázali svého vlasteneckého ducha, pracovitost a kreativní přístup k jakémukoli úkolu,“ konstatoval úřad.
Podle Meduzy výroba čepic z alobalu nebyla prvním Bochanovým povedeným žertíkem. V roce 2022 se mu podařilo přimět vedení školy v ruském městě Klin, aby uspořádalo v rámci „akce Z“ úklidový den a na pozvánku se vyfotografovalo s heslem „Jeden lid, jeden národ, jeden vůdce“.
Mimozemské centrum je připraveno i na přílet Klingonů
V roce 2023 přesvědčil vedení škol v ruské Archangelské oblasti, aby ho v rámci místních voleb jako „hrdinu speciální vojenské operace“, jak Rusové nazývají válku na Ukrajině, podpořili jako kandidáta za Jednotné Rusko.
Buďonovka byla soukenná čepice, kterou nosili příslušníci Rudé armády od roku 1919. Svůj název dostala podle proslulého velitele 1. jízdní armády Semjona Buďonného, jehož vojáci nosili zmíněný model pokrývky hlavy jako první. Buďonovku jako součást zimní výstroje ruské armády nahradily v roce 1940 i u nás známé ušanky.