Článek
Barrio muletou provokoval býka jménem Lorenzo, když jej více než půltunové zvíře nabralo na rohy, vyhodilo do vzduchu a po dopadu ho doslova přišpendlilo k zemi.
Bezvládný matador byl okamžitě převezen do nemocnice, lékaři mu už ale nedokázali pomoci. Zranění byla devastující. Měl probodnutou pravou část hrudi a zástavu srdce.
Zápas se vysílal živě v televizi. Barriova žena Raquel Sanzová byla přímým svědkem smrti muže, za kterého se provdala před dvěma lety.
Španělský premiér Mariano Rajoy vyjádřil soustrast na svém twitterovém účtu.
Mis condolencias a la familia y los compañeros de Víctor Barrio, torero fallecido está tarde en Teruel. Descanse en paz. MR
— Mariano Rajoy Brey (@marianorajoy) 9. července 2016
Upřímnou soustrast rodině a přátelům Víctora Barria, toreadora, který zemřel dnes večer v Teruelu. Odpočívej v pokoji. MR
Posledním matadorem, který zemřel během zápasu s býkem, byl José Cubero, zvaný Yiyo, v roce 1985. V roce 1992 v ringu zemřeli dva banderilleros, asistenti matadora.
Boj o býčí zápasy
Ročně se ve Španělsku koná na dva tisíce býčích zápasů, jejich počet se ale postupně snižuje. Katalánsko v roce 2010 jako druhý španělský region po Kanárských ostrovech, zápasy zakázalo. Odpůrci označují krvavé býčí zápasy za barbarské, zatímco jejich příznivci - včetně premiéra Rajoye - tvrdí, že je tato tradice starověkou uměleckou formou, hluboce zakořeněnou v národní historii.
Podle španělského listu El País býci v minulém století zabili ve Španělsku 134 lidí, z toho 33 matadorů.
V sobotu také zemřel osmadvacetiletý muž při tradičním běhu s býky ve vesnici Pedreguer poblíž Valencie. Tentýž den v rámci festivalu svatého Fermina býci poranili v Pamploně šestnáct lidí.