Článek
"Zkontrolováni a pokutováni byli mimo jiné Britové, Dánové, Švédové, Rumuni, Němci, Australané, Irové a Poláci," uvedla policie. Za porušení opatření hrozí pokuta ve výši až 2180 euro (zhruba 57 000 korun).
Podle starosty Helmuta Malla proudí ze zahraničí do horského města desítky turistů. V hotelech návštěvníci uvádí, že do oblasti přicestovali, aby si našli práci. Podle starosty ale ve městě volná pracovní místa v současnosti nejsou.
Pendleři budou moci od pondělí do Rakouska jen s negativním testem
Horské areály zůstaly v Rakousku otevřené, vláda ale zavedla opatření, aby odradila příjezd zahraničních návštěvníků. Od druhé poloviny prosince země vyžaduje od cestujících ze zemí EU povinnou desetidenní karanténu a elektronickou registraci. V uplynulých týdnech ale rakouský tisk informoval o případech, kdy návštěvníci ze zahraničí neoprávněně využili výjimky z tohoto opatření. Povinnost karantény se například nevztahuje na cesty kvůli pracovním účelům.
Deset tisíc Rakušanů pochodovalo proti vládním opatřením, přišli i nacisti
Plošná uzávěra v Rakousku platí do 7. února, hotely a restaurace ale budou moci obnovit provoz zřejmě ještě později. Zemi se podařilo snížit šíření nákazy koronavirem ze zhruba 9000 nových případů denně v listopadu na současných zhruba 1500 nových případů denně.
Rakousko vykazuje příznivější vývoj epidemie než Česká republika. Podle Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) Rakousko zaznamenalo za posledních 14 dnů 247 nových případů nákazy koronavirem na 100 000 obyvatel, v ČR to bylo téměř čtyřikrát více. V devítimilionovém Rakousku se od začátku epidemie potvrdila nákaza koronavirem u 413 000 osob, z nichž 7703 zemřelo.