Článek
„Z výsledků voleb jsem zklamaná. Vypadá to tak, že v obci absentuje výchova,“ reagovala starostka obce Jana Angletová.
Kotlebova strana se v obci stala druhou nejsilnější, hned za stranou Směr – sociální demokracie Roberta Fica (39 %). Deník Nový čas v této souvislosti připomíná, že obyvatelé obce si jen nedávno, 21. ledna 2016, připomněli 71. výročí tragické události z konce druhé světové války.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Starostka obce Ostrý Grúň se domnívá, že Kotlebu volili především mladí lidé do 21 let. [celá zpráva]
„Ti si nepamatují hrůzy, které prožili starší občané,“ dodala. Zástupce starostky Miroslav Seget dodal: „Otázka zní, kde děláme chybu. Pietní vzpomínky jsou zjevně neúčinné.“
Nehybná těla sestřiček
Osmdesátiletá obyvatelka obce Anna Nováková si nosí hrůzu krveprolití z konce druhé světové války ve vzpomínkách celý život. „Němci nahnali celou mou rodinu na jednu hromadu a začali střílet hlava-nehlava. Nehybná těla mých rodičů, sestřiček a bratra ležela na mně,“ uvedla Nováková, která věří, že podobná hrůza se už nebude opakovat.
Po porážce Slovenského národního povstání byly obce v Kľakovské dolině opěrným bodem partyzánských skupin. Jednadvacátého ledna 1945 vpadla do těchto obcí protipartyzánská jednotka Edelweiss. Většinu obyvatel povraždili a domy vypálili.